Futbol, Genel, Haber, Kulüp, Manşet, Yazarlar

BOZDURUN

+ -

BOZDURUN
İlyas Bulcay

Bu kadar etmez, bozdurun “1 dolarlık” yapın, değeri kadar verin.

Fenerbahçe taraftarının eski futbolcusu Gökhan Gönül’e maç boyunca dolar fırlatması; başta “Çakma Filozof” olmak üzere Fetö/GS,BJK,TS ittifak medyasının kimi kalemşörleri tarafından eleştirildi.

Kimi bilerek, kimi de cahillikleri sonucu Fenerbahçelilerin Gökhan’a transferi nedeniyle tepki gösterdiğini ima ederek, profesyonel sporcuların takım değiştirmelerinin böyle tepki görmemesi gerektiğini anlatmaya ve taraftarımızı haksız tepki nedeniyle suçlamaya kalktı.

Öncelikle belirtelim ki; Gökhan, Fenerbahçeliler için herhangi sporcu değildi. Ona verilen destek ve çok uzun yıllara varan, Fenerbahçe’nin kaptanlığına kadar yükselmesine sebep olan süreç, sıradan bir gerekçeyle sonlandırılabilecek bir süreç de değildi. Ve beklenmiyordu.

Kaldı ki futbol; yazar/yorumcular, TD ve sporcular için profesyonel olsa da “taraftarlar” için “amatörce” yaşanan bir alandı. Bunu analiz etme becerisinden yoksun bir medyanın varlığı olayı anlamaya yetmiyordu tabii ki!

Zira asıl tepki doğuran konu Gökhan’ın başka bir takıma transferi değildi. Öyle olsaydı; Gençlerbirliği’ne giden Selçuk, Başakşehir’e giden Emre, Feyenoord’a giden Kuyt ve daha niceleri ilk geldikleri maçlarda tribünlere çağırılıp bağırlara basılmazdı.

Kaldı ki, geçmişte -günümüzde devletin proje takımı olmayı sindirmiş- BJK’ye de Fenerbahçe’den nice sporcu transfer olmuş, ama bu tepkiyi görmemişti.

Çünkü Gökhan’ın transferi spor ahlakı ile bağdaşmayan bir transferdi. 2015-2016 sezonunda şampiyonluk mücadelesi içinde olduğumuz BJK ile yarışırken; BJK’den alacaklı TFF başkanının yönettiği MHK tarafından atanan hakemlerle önü kesilen, Fetö/GS,BJK,TS ittifak medyası tarafından algı manipülasyonuna uğratılarak yarışta engellenen Fenerbahçe’nin mücadelesine, ilk yarı sonunda rakibi ile transfer görüşmesi yapmak suretiyle ihanetidir, bu derece tepki doğuran.

Elbette ki bu kanıtlanabilir bir şey değildir. Ama BJK’li yazarların, 2016 başında Gökhan’ın BJK’ye transfer olacağını canlı yayında açıklamaları, sezon sonunda yaşanan transfer karmaşasında Gökhan’ın Fenerbahçe’ye imza atamamasında daha önce kendisini bağlayan bu sürecin etkili olması birçok şeyi açıklamaktadır.

Hiçbir spor kulübü ihaneti affetmez. Gökhan, Fenerbahçe tarihinin kara lekesidir. Ve öyle kalacaktır.

Fenerbahçe tarihine geçecekken “1 kaç dolar için” kendi tarihine ihanet edenlerin ise “profesyonellikleri” de sorgulanmalıdır.

Geçmişte de söyledim tekrar ediyorum; Gökhan, Fenerbahçe taraftarı için bundan böyle hiçbir sporcusunun aynı davranışı sergilemeye cesaret edemeyeceği bir örnek olarak hak ettiği muameleyle karşılaşacak ve sokağa bile çıkamayacak hale gelecektir.

Çakma filozofa gelince; ne Mehmet’i ne de başka bir sporcumuzu lekelemeye gücü yetmeyecek kadar deşifre olmuş bir kalıntıdır o!

Yeniden yükselen “Fenerbahçe ruhu” bunları, Fetö’yü gönderdiği tarihin çöplüğüne gönderecek kadar güçlüdür. Korkuları bundandır.

Fenerbahçeli çok şeyi affeder, ama İHANETİ ASLA!!!

İLYAS BULCAY

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


reklam

etkinlik_takvimiHAFTALIK ETKİNLİK TAKVİMİ