Futbol, Genel, Yazarlar, Yazarlarımız

SORULAR SORULAR

+ -

SORULAR SORULAR
Mehmet Ali Mesruoğlu

 

Sloganı Türkiye’nin Kupası olan, zaman içinde Türkiye Kupası’ndan Federasyon Kupası’na evrilen şimdilerde sponsor isimli olan ve de Fenerbahçe’nin kazanıp kazanmamasıyla anlam kazanan bir turnuva var.

Bu turnuvanın bu seneki statüsünde grup aşamasında ardışık harfli grupların ilk iki sırasındaki takımlar C ve D gruplarında olduğu gibi çapraz olarak son 16 turunda birbirleri ile eşleşecekti.

D grubunda Çarşamba günü Bucaspor deplasmanda Aydın 1923’ü 1-0 mağlup ederek grubunu birinci kapattı. Bucaspor maçını kazanında diğer maç formaliteye dönüştü ve Rizespor’da grubu ikinci kapatarak rakiplerini beklemeye başladılar.

Bu sene küme düşerek Eski adıyla 3. Lig olan 2 Lig Kırmızı grupta mücadele eden ve an itibari ile puan tablosunda son sırada yer alan Bucaspor, kupada C grubunun ikincisi ile karşılaşacaktı. Muhtemel rakibi Beşiktaş veya 1461 Trabzon olacaktı.

Süper ligin çok gizli lideri Beşiktaş evinde yapacağı mücadelede eski adıyla 3. Lig olan 2 Lig Kırmızı Grubun ayan beyan 12.si Sivas Belediye’ye yenilmezse grubu lider kapatacaktı ve diğer grubun 2.si olan Süper Lig ekibi Rizespor ile eşleşecekti

Futbol mucizelerle dolu ya , gizli Süper Lig lideri ayan beyan 3. Lig 12.si Sivas Belediyespor’a hem de evinde mağlup olursa diğer grubun 1.si olan 3. Lig sonuncusu Bucaspor ile eşleşecekti.

İnsanın aklına neler geliyor neler.

SORU 1) Acaba Beşiktaş yoğun maç trafiğince Süper Lig ekibi Rizespor ile mi yoksa 3. Lig sonuncusu Bucaspor ile maç yapmak ister? (MS Beşiktaş :3 Sivas Belediye :4)

Soru 2) Beşiktaş maça yedek ağırlıklı bir kadroyla çıkar mı? (2,5 as oyuncusuyla çıkmasının yanı sıra 18 kişilik maç kadrosu bile tamamlanmadı ve esame de 15 oyuncu yer aldı.)

SORU 3) Beşiktaş böyle şeyler yapmaz da ha olur ya diye düşünsem ve Sivas Belediye galibiyeti için iddaa oynasam kaç oran kazanırım?(İddaa oranı 8)

SORU 4) Bu durum Beşiktaş dışındaki takımların kaderini etkilemiş midir? (Grubun en çok gol atıp en az gol yiyen takımı 1461 Trabzon kupaya veda etti. Bucaspor, 1461 Trabzon yerine Beşiktaş ile oynayacak. Rizespor da Beşiktaş yerine Sivas Belediyespor ile oynayacak)

SORU 5) Şerefli ikincilik dedikleri bu mu ? Bu duruş Beşiktaş duruşu mu, Şenol duruşu mu, her ikside mi? (Cevabı kamuoyuna bırakalım)

SORU 6) Cevabı bıraktığımız kamuoyu ne diyor ? (Suskun olur öyle şeyler, Fenerbahçe yok ise konu yoktur.)

MEHMET ALİ MESRUOĞLU

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


reklam

etkinlik_takvimiHAFTALIK ETKİNLİK TAKVİMİ